#TrashChallenge Polska! Sprzątnijmy razem śmieci

Młodzieżowa Rada Miejska w Szydłowcu zainspirowana zdjęciami z zagranicznych social-mediów postanowiła zorganizować wartościową akcję, która przyczyni się do poprawy stanu naszego środowiska.

#TraschChallenge, o którym mowa polega na wykonaniu zdjęcia w zaśmieconym miejscu, uprzątnięcie go, a następnie wykonanie zdjęcia ponownie i pokazanie różnicy dodając w opisie odpowiedni hasztag #TrashChallenge. Nasze wyzwanie kierujemy do WSZYSTKICH! Grup formalnych, organizacji pozarządowych, lokalnych grup społecznych, osób prywatnych, stowarzyszeń, szkół, grup znajomych itd.. To nasz wspólny “dom” I każdy może przyczynić się do tego, aby chociaż trochę poprawić sytuację związaną z zanieczyszczeniem naszej planety.

Zgodnie z informacją ze strony WWF POLSKA: “W polskich domach powstaje rocznie 12 milionów ton odpadków, których większość ląduje na wysypiskach. Aż 2 miliony ton trafia do lasów lub domowych palenisk. Tylko 14% śmieci poddawane jest recyklingowi, natomiast prawie 80% odpadów komunalnych trafia na składowiska. Dla porównania, jak wynika z danych Eurostat, w 2009 r. średnia dla UE wynosiła jedynie 38%.”

Na pomysł organizacji takiego wydarzenia wpadliśmy w związku z nadchodzącym Światowym Dniem Ziemi, który przypada na dzień 22 kwietnia. Planujemy akcję edukacyjną z tej okazji I właśnie #TrashChallenge jest jednym z jej elementów.

Wiecej na: facebook.com/events/593845377798074/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.