TdP: Skawina-[…]-Świątniki Górne-Mogilany-Skawina-Czernichów-Liszki-Kraków

Legendarny wyścig Tour de Pologne ponownie zawita do powiatu krakowskiego w trakcie ostatniego etapu. „Nasz etap” będzie miał miejsce 5 sierpnia. Zobacz pełną trasę!

Wielki finał Tour de Pologne UCI WorldTour już tradycyjnie odbędzie się w Krakowie. Tym razem kolarze wystartują spod siedziby włoskiej firmy Valsir w Skawinie. I chociaż start i meta są położone niedaleko od siebie, aby dotrzeć do Krakowa zawodnicy muszą pokonać blisko 180 kilometrów. O ostatnie punkty dla najlepszego górala będzie można powalczyć na dwóch Premiach Górskich PZU. Położone są one w Bieńkówce I kat. oraz w gminie Budzów III kat. Do zdobycia będą także dwie Premie Lotne LOTTO. Jedna w Lanckoronie, a druga w Myślenicach. Etap zakończą trzy 5 kilometrowe rundy. Na krakowskich Błoniach poznamy zwycięzcę 79. Tour de Pologne UCI WorldTour – pisze oficjalna strona wyścigu.

Spójrzmy na mapę organizatora. Poza oficjalnym startem w Skawinie i trasą „na Lanckoronę” zobaczymy, że zawodnicy wrócą do naszego powiatu, by od strony gminy Świątniki Górne i Mogilany powrócić do Skawiny i – przez gminę Czernichów i Liszki – wjechać na krakowskie Błonia na finisz.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.