Talent Powiatu 2019

W dniu 13 czerwca 2019 r. o godzinie 10.00 w Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie odbyła się coroczna uroczysta Gala Talentu Powiatu 2019 podczas której władze powiatu krakowskiego uhonorowali uczniów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami w sześciu różnych dziedzinach tj. humanistycznej, matematyczno-informatyczno-przyrodniczej, przedmioty zawodowe, sportowej, artystycznej i społecznej. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne po 1 000 zł , a zespoły po 3 000 zł, natomiast wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Wraz z uczniami „Podziękowania” otrzymali nauczyciele, którzy uczestniczyli w sukcesie młodych talentów.

W dziedzinie humanistycznej tytuł Talent Powiatu otrzymali uczniowie z ZSTE  w Skawinie w składzie:  Karolina Płonka, Łukasz Szastak, Kacper Wicherek, Jakub Kopta, Jakub Sabala, natomiast wyróżnienie otrzymała uczennica z LO w Krzeszowicach Alicja Mirek.

W dziedzinie matematyczno-informatyczno-przyrodniczej tytuł Talent Powiatu otrzymali uczniowie z LO w Krzeszowicach w składzie Bartosz Gut, Michał Kurdziel, Kacper Kornecki, natomiast wyróżnienie otrzymała uczennica z LO w Skawinie Oliwia Frankowska.

W dziedzinie przedmioty zawodowe  tytuł Talent Powiatu otrzymała uczennica z ZSRCKU w Czernichowie Katarzyna Handzlik, natomiast wyróżnienie otrzymali uczniowie z LO w Skawinie w składzie: Artur Gros, Weronika Sajduk, Monika Słonina, Agnieszka Lis, Hubert Sasor.

W dziedzinie sportowej tytuł Talent Powiatu otrzymał uczeń z ZSiPO w Skale Dawid Woźniak, natomiast wyróżnienie otrzymali uczniowie z LO w Skawinie Marika Kudra oraz Mateusz Bucki a także Wiktor Stefański wychowanek SOSW w Skawinie.

W dziedzinie artystycznej tytuł Talent Powiatu otrzymała uczennica LO w Skawinie Martyna Bysina, natomiast wyróżnienie otrzymali uczniowie Damian Wróbel z ZSP w Krzeszowicach oraz Roman Balonek wychowanek SOSW w Skawinie.

W dziedzinie społecznej przyznano wyłącznie wyróżnienia dla uczennicy LO w Skawinie Agnieszce Lis oraz Jakubowi Stefańskiemu uczniowi ZSiPO w Skale

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: senator RP Marek Pęk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, burmistrz miasta i gminy skawina Norbert Rzepisko, prof. dr hab. Inż. Zbigniew Burgieł , dr hab. inż. Sławomir Porzucek prorektor wydział geologii, geofizyki i ochrony środowiska AGH w Krakowie, nadkom. Paweł Trela, Radni Powiatu Krakowskiego, dyrektorzy powiatowych szkół ponadgimnazjalnych i dyrektorzy szkół podstawowych z Gminy Skawina, a także dyrektorzy skawińskich instytucji kulturalnych.

Podczas Gali Stypendialnej nie zabrakło też akcentów artystycznych. Uroczystość uświetniły występy młodych artystów m.in. utalentowani uczniowie i absolwenci z Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie, tancerki z ZST-E w Skawinie a także cheerleaderki z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Uwieńczeniem Gali było wspólne odśpiewanie utworu Anny Jantar – „Tyle słońca w całym mieście”.

Wszystkim Talentom i Wyróżnionym jeszcze raz Gratulujemy.

Źródło: powiat.krakow.pl/2019/06/talent-powiatu-2019/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.