Szykujcie kanapki i herbatę w termosie

Tego nie było dawno. Za tydzień rozpocznie się remont na ,,wyjazdówce” z Krakowa, w związku z czym spodziewać należy się gigantycznych korków.

Ucierpią przede wszystkim kierowcy wjeżdżający do Krakowa lub z niego wyjeżdżający. W związku z przebudową sieci wodociągowej 21 czerwca zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na al. 29 Listopada w rejonie ul. Węgrzeckiej. Prace na tym konkretnym odcinku potrwają do godz. 17 w piątek, 2 lipca 2021 roku.

Utrudnienia wiążą się z planem całkowitej rozbudowy i przebudowy infrastruktury, w tym odwodnienia, oświetlenia, sygnalizacji świetlnej. Zbudowana zostanie północna obwodnica, linia tramwajowa do Górki Narodowej, ulice Iwaszki oraz Felińskiego. Dzięki temu wyjazd z Krakowa w kierunku północnym będzie znacznie łatwiejszy i szybszy. Inwestycja obejmuje drogę krajową nr 7 (na Warszawę) na odcinku ok. 2,6 km od ul. Woronicza do granic miasta. Całe przedsięwzięcie zajmie około dwa lata.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.