Święto sportu i otwarcie nowoczesnego boiska w Czubrowicach

19 maja o godzinie 15.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Czubrowicach (Gmina Jerzmanowice-Przeginia) odbędzie się święto sportu powiązane z otwarciem nowego boiska szkolnego.

Czy można zbudować obiekt sportowy nie mając milionów? Czy można zbudować coś takiego w rok? Okazało się, że tak. Wystarczy zapał, chęci i ogromne poświęcenie. Człowiekiem, który zdołał tego dokonać jest nauczyciel wychowania fizycznego w miejscowej szkole Tomasz Kozub.

Gmina Jerzmanowice-Przeginia to miejsce dość szczególne. Jest to wspaniały obszar na którym można uprawiać różne sporty i jednocześnie chyba jedyny w całym powiecie, w którym żadna szkoła nie dysponuje nowoczesnym boiskiem sportowym. Szkoła w Czubrowicach nie posiadała obiektów zewnętrznych ani wewnętrznych. Sala gimnastyczna jest częścią korytarza. Takie warunki nie mogły w żaden sposób sprzyjać zajęciom sportowym, które młodym ludziom są bardzo potrzebne. Gdy w 2018 roku Tomasz Kozub rozpoczynał tam pracę, nikt nie był w stanie przewidzieć przyszłości tej placówki, a temat obiektów sportowych był czymś bardzo odległym. Mając 23 lata kończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i rozpoczynając swoją pracę postanowił zmienić ten stan rzeczy. Można się zastanawiać, ile osób wierzyło w realizację tego pomysłu ale to nie ma większego znaczenia. Pan Tomasz pokazał, że jeśli się chce to można zrobić wszystko. Od marca 2018 roku wysyłał pisma do różnych firm i instytucji z prośbą o wsparcie swojego pomysły. Pierwsze środki pozyskał od Fundacji Tauron. Pozwoliło to na rozpoczęcie różnych działań. W kolejnych etapach okazało się, że chętnych do pomocy jest więcej. Działania Pana Tomasza wsparły różne instytucje i osoby. Należą do nich Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, firma ELEFANT znanego biznesmena i sportowca Rafała Sonika, firma Clico oraz mająca swoją siedzibę na terenie gminy Jerzmanowice-Przeginia firma Gąska. Działania Pana Tomasza wsparło również miejscowe Kółko Rolnicze w Czubrowicach. Do działań przyłączył salon fryzjerski BarberLOT, którego pracownicy zorganizowali weekendowe cięcie włosów. Uzyskane w taki sposób środki (1700 zł) zostały przekazane na budowę boiska. Do akcji przyłączyły się również miejscowe firmy, które po rozmowach z Panem Tomaszem wsparły jego działania. W czasie zbierania środków do autora pomysłu zgłosił się Pan Kamil Łuszczek, który pokrył 10% inwestycji. Łącznie budowa boiska pochłonęła 100000 zł. Akcja miała ogromne poparcie miejscowej społeczności. Wszystkie prace zostały wykonane przez mieszkańców Czubrowic. W działania zaangażowała się istniejąca przy szkole Rada Rodziców.

Ten ogromny wysiłek sprawił, że po roku różnych działań w Czubrowicach powstaje nowoczesne boisko z którego będą mogli korzystać wszyscy uczniowie i mieszkańcy. Pan Tomasz dokonał czegoś wspaniałego. Tu nie chodzi tylko o boisko ale o działania, które pociągnęły za sobą wielu mieszkańców. Dzięki tej fantastycznej pracy młodzi mieszkańcy Czubrowic będą mieli obiekt na którym można będzie rozwijać sportowe pasje.

Oficjalne otwarcie nowego boiska nastąpi 19 maja o godzinie 15.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych i zapewniają wiele atrakcji. Goście będą mogli osobiście zobaczyć i spróbować własnych w sił w takich dyscyplinach sportowych jak:
– speedball
– crossminton
– longboard
– skateboard
– slackline
– zośka
– yoyo
– trickboard
Po wszystkich atrakcjach sportowych odbędzie się koncert zespołu KOZIGUAR.

Robert Luty

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.