Stanowcze „NIE” dla nielegalnych wyścigów

Krakowscy stróże prawa przeprowadzili kolejne działania wymierzone przeciwko organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych. Ponownie posypały się mandaty.

To niczym walka z wiatrakami. Ale warto temu zapobiegać – dla bezpieczeństwa mieszkańców. Odbyły się kolejne akcje przeprowadzone przez krakowskich funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ukierunkowane na zwalczanie nielegalnych wyścigów na terenie miasta.

– W trakcie działań mundurowi ukarali 24 kierowców mandatami karnymi na łączną sumę ponad 31 tysięcy złotych. Wobec jednego kierowcy sporządzona została dokumentacja, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu. Ponadto w 12 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów – poinformował podkom. Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Jak dodał, osoby biorące udział w nielegalnych wyścigach muszą liczyć się ze stanowczą reakcją policjantów.

– Na drodze nie ma miejsca na sytuacje stwarzające zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jednym z głównych celów policjantów jest przede wszystkim zapobieganie sytuacjom, w których może dochodzić do zagrożeń dla ludzkiego życia i zdrowia – podkreśla przedstawiciel krakowskich stróżów prawa.

fot. KMP Kraków

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.