Spektakl „Krakowiacy i Górale” już 12 czerwca!

Spektakl „Krakowiacy i Górale” już 12 czerwca!

Zapraszamy 12 czerwca o godzinie 18:30 na przedstawienie „Krakowiacy i Górale”, które odbędzie się w Ogrodzie Sióstr Albertynek na scenie letniej w Mnikowie gmina Liszki. Poza spektaklem na uczestników czeka także ognisko, poczęstunek przy akompaniamencie góralskiej orkiestry oraz projekcja filmu „Zaczarowane skrzypki”.

„Akcja „Krakowiaków i górali” toczy się pod koniec XVIII w. w podkrakowskiej wsi Mogiła. Po śmierci żony młynarz Bartłomiej samotnie wychowuje dorastającą córkę Baśkę. Po jego powtórnym ożenku z młodszą, pełną życia Dorotą, w domu dochodzi do niesnasek między macochą, a jej pasierbicą. Dorota, widząc, iż w Baśce kocha się sąsiad – Stach, robi wszystko, aby wydać dziewczynę za mąż za kogo innego. Do wsi przybywają górale, a wśród nich Bryndas, zmówiony przez Dorotę jako narzeczony dla Baśki. Aż tu nagle wybucha spór, a wręcz wojna między odrzuconym w konkurach Bryndasem, a broniącymi swego Krakusami”.
Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.