Skutki ulew

Wczoraj w Krakowie spadło ponad 70 litrów wody na metr kwadratowy. Skutki są opłakane.

70 litrów wody na metr kwadratowy to niemała ulewa. Woda z nieba lała się strumieniami, niszcząc wiele obiektów. Ucierpiały między innymi samochody. Nawałnica spowodowało, że całkowitemu zniszczeniu uległo 15 aut.

Ale to nie wszystko. Na ulicę Zakopiańską przewróciło się drzewo, paraliżując ruch oraz powodując utrudnienia w komunikacji. Wyjazd z Krakowa w kierunku Myślenic był niemal całkowicie zablokowany.

Wodą zalany był także przejazd ulicą Wrocławską. Niesione wiatrem gałęzie drzew zniszczyły również niejedną linię trakcyjną, co sprawiło, że tramwaje przestały jeździć. W wodzie stały również ulice Turowicza i Tyniecka.

Miejscami spadł również grad. Niektóre kule lodu były niezwykle pokaźnej wielkości, prawie tak duże, jak pięść dorosłego człowieka. Prace, by uprzątnąć Kraków po nawałnicy trwają do teraz, a utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do poniedziałku.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.