Sensacja! Olimpijczyk spod Krakowa ponownie na IO?

Wielkie nadzieje budzi Kajakarz KKW-29 Kraków, Paweł Kaczmarek. Czy uda mu się wygrać zawody w Szegedzie (Węgry)? Byłaby to przepustka na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Paweł Kaczmarek (25 l.) w dniach 12-13 maja 2021 r. weźmie udział w regatach kwalifikacyjnych w Szegedzie. To wielkie wydarzenie i szansa dla naszych talentów (z KKW-29 Kraków powołanie dostała również m.in. Agnieszka Kąkol, dziewiętnastolatka z gminy Liszki).

Młody sportowiec ma za sobą już swój olimpijski start na zawodach w Rio de Janeiro. Było to w 2016 r., lecz wówczas nie udało się zakwalifikować do dalszych zmagań. Zawodnik niegdyś reprezentujący AZS AWF Gorzów Wlkp., niedawno przeniósł się do KKW-29 Kraków. Pochodzi z Człuchowa, aktualnie mieszka w Liszkach.

– Cieszę się z wygranych eliminacji w Wałczu, teraz koncentruję się już tylko na walce o Tokio. Z przygotowań do sezonu jestem zadowolony, czasy uzyskiwane na treningach pokazują, że jest coraz lepiej. Na pewno dam z siebie wszystko – powiedział Kaczmarek (cyt. za sport.tvp.pl).

Będzie to może pierwszy Puchar Świata w kajakarstwo klasycznym w tym sezonie. Trzymamy kciuki!

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.