Samochód dla strażaków. Jeden jest, drugiego nie ma

Współpraca organizacyjna, gminna i… międzynarodowa w Rudawie (gm. Zabierzów) pomogła. Czy są szanse na podobny efekt w gminie Mogilany? Tamtejsi „ochotnicy” z Włosani zwracają uwagę na swój wysłużony samochód.

Elżbieta Burtan, wójt Zabierzowa napisała w mediach społecznościowych: Dziś [9.05 – przyp. Podkrakowskie.info] w Rudawie przywitaliśmy uroczyście samochód strażacki przekazany przez miasto Dormagen w Niemczech za pomoc uchodźcom z Ukrainy .. Dziękujemy Darczyńcom i Bractwu Kurkowemu za pomoc..

Również OSP Rudawa na swym profilu cieszy się z nowego sprzętu i dziękuje Bractwu Kurkowemu i Zdzisławowi Grzelce.

Tymczasem w innej jednostce pożarnej w naszym powiecie w niedzielę opublikowano wpis dotyczący obecnego samochodu, będącego w dyspozycji strażaków – we Włosani (gm. Mogilany) sytuacji nie ma tak dobrej.

OSP we Włosani napisało m.in.: Może nie wygląda ale ma już 44 Lata, co za tym idzie jest najstarszym czynnym wozem bojowem w gminie i najbliższej okolicy. […] Samochód został zakupiony w 2006 r. przez Urząd Gminy Mogilany, który po zarejestrowaniu i uzbrojeniu w sprzęt ratowniczy został pierwszowyjazdowym samochodem naszej jednostki. W 2015 r. przeszedł on kapitalny remont blacharski oraz konserwację podwozia, co spowodowało iż nabrał świeżego połysku i zabezpieczyło na kolejne kilka lat (pełny wpis TUTAJ).

Włosańscy strażacy nie ukrywają, że oczekują nowego samochodu.

OSP Włosań: Pomijając problemy techniczne, auto w 100% nie spełnia naszych potrzeb. Jego największe wady to: mała ilość przewożonego sprzętu, przestarzała zabudowa z drewnianymi elementami, czy też brak zbiornika ze środkiem pianotwórczym […].

Jednostka we Włosani w ostatnim czasie może korzystać z nowych garaży wraz z salą prób dla Orkiestry Dętej, które wraz ze świetlicą wiejską zostały oddane w centrum miejscowości (koszt: ok. 2 mln zł). Mimo to są jednak jednak duże nadzieje na wsparcie OSP Włosań przez wójta gminy Mogilany, Piotra Piotrowskiego.


Fot. Fotografia Ratownicza Michał Mizia

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.