Rzadzący oszczędzają na zdrowiu i zyciu najmlodszych!

Skandaliczna decyzja! Rząd nie chce dłużej współfinansować działającego od kilkunastu lat Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Czy aktywność obywateli musi wyręczać władze?!

Psychiatria dziecięca od wielu lat jest niedofinansowana i w zapasci. Liczba prób samobójczych ciągle wzrasta.

Partnerem rządu, który nie radzi sobie z kryzysem psychiatrii dziecięcej, mogą być wyspecjalizowane w niesieniu pomocy młodym ludziom fundacje. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę jest jedną z największych w Polsce. Prowadzony przez nią Telefon Zaufania 116 111 to jeden z kluczowych elementów przeciwdziałania najgorszym skutkom kryzysów psychicznych wśród młodych Polaków.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości jednak ma swoją wizję tych problemów. Jednak nim zdążył przygotować swoje instrumenty wstrzymał dofinansowanie dla Telefonu Zaufania.  Nie zawiedli jednak Internauci – w serwisie zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka na ten cel. Już teraz widać,  że funkcjonowanie telefonu zostanie utrzymane, teraz walka trwa o utrzymanie go na takim samym poziomie.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.