Rondo Skawina: prace ruszą. Co z autobusami?

Już jutro ruszą pierwsze prace przy wykonaniu ronda turbinowego w Skawinie. Co z pasażerami komunikacji publicznej? Ruch po remoncie czy dłuższa trasa po obwodnicy?

Mieszkańcy Skawiny się doczekali – rozstrzygnięto przetarg, podpisano umowę. Początkowe prace nie powinny mieć negatywnego wpływu na ruch w rejonie inwestycji. Z kolei przy kolejnym wstępnie planowane jest całkowicie zamknięcie ulicy Krakowskiej, a ruch kołowy ma zostać przeniesiony na obwodnicę.

Zostaje pytanie co z ruchem komunikacji publicznej, które Łukasz Kusak, jeden z działaczy na rzecz tej inwestycji, opisuje następująco:

1. wraz z pozostałymi samochodami będzie jeździć obwodnicą, a następnie ulicą Chmielka koło Valeo i ulicą Torową koło Biedronki wróci na swoją stałą trasę na ulicę Krakowską,
2. pojedzie po swojej stałej trasie, przez plac budowy.

Kusak osobiście preferowałby „wariant 2, jako mniej uciążliwy dla pasażerów zbiorkomu, a wręcz nawet zachęcający do korzystania z tego środka podróży, a poza tym tańszy – w końcu ktoś  zapłacić MPK Krakow za dodatkowo wozokilometry”.

A jak Wy wolelibyście podróżować?

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.