Ród Tęczyńskich w książce

Wydana została książka autorstwa Macieja Stępowskiego „Opowieści o Tenczynie”. Oto co zawiera, kto ją wsparł i gdzie można ją znaleźć.

Najnowsze wydawnictwo stowarzyszenia jest zbiorem 26 opowiadań, legend i anegdot, ukazujących dzieje Tęczyńskich oraz burzliwą historię głównej siedziby ich rodu począwszy od zarania dziejów aż do czasów współczesnych. Publikacja jest kompendium wiedzy o Tenczynie i o jego budowniczych, w zwięzły i usystematyzowany sposób przedstawia informacje zaczerpnięte przez autora z bogatej bibliografii. W „Opowieściach o Tenczynie” dzieje zamku wplecione są w historie wielkich bitew, opowiadania o awanturniczych wyprawach kolejnych przedstawicieli rodu Tęczyńskich i gawędy o ich żarliwych romansach – zachęca, promujące nowe wydawnictwo, Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn.

Pozycja wzbudziła wiele pozytywnych komentarzy.  – Opowieści o Tenczynie wypełniają pustkę między opracowaniami prof. Kurtyki, albumami prezentującymi stan z drugiej połowy XX wieku i broszurami, z niedostępną, wydana w latach 30. książeczka Franciszka Kołpanowicza – Dorota Strojnowska, autorka m.in. pozycji o KL Płaszów, czy krzeszowickiej parafii św. Marcina z Tours. Jeden z komentujących pytał o możliwość internetowego zamówienia, a powiatowy radny, Grzegorz Małodobry napisał wprost: – Serdecznie polecam, naprawdę warto!

Najnowsze wydawnictwo stowarzyszenia można kupić min. w księgarni znajdującej się na parterze Galerii Centrum (dawniej Dom Towarowy) w Krzeszowicach oraz w księgarni Czerna w Klasztorze Karmelitów Bosych. Pozycja znajduje się także we wszystkich filiach krzeszowickiej biblioteki.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.