Ręka w rękę

Będą się uczyć od siebie nawzajem. Zaczną od wyplatania papierowej wikliny, tworzenia biżuterii, wyszywania gorsetów i układania ozdób ze wstążek. Planują cotygodniowe spotkania do końca roku.

 

“Seniorzy w akcji” to pomysł Anny Styszko, która koordynuje zajęcia z ramienia SCKiPG w Zabierzowie: “Chodzi o to, żeby się dzielić umiejętnościami, spędzać razem czas. Może w przyszłości uda się wyjść w teren, do domów seniorów, którzy z różnych powodów, często zdrowotnych, nie mogą przychodzić na zajęcia?”
W spotkaniu organizacyjnym w czwartek 28.lutego w Zabierzowie wzięło udział ponad 20 pań. Ustaliły czego się będą uczyć i co przynieść na kolejne warsztaty.

Biżuteria ma powstawać pod okiem Danuty Ryczek z Kobylan. Na początek to będą bransoletki. Potrzebne są koraliki, tasiemki i gumki.
Halina Włodarska ze Szczyglic ma uczyć wyszywania gorsetów i układania okolicznościowych ozdób ze wstążek.
W roli instruktorki wyplatania wikliny papierowej wystąpi Kazimiera Dziedzic z Zelkowa. Tu pracę rozpoczyna się od zwijania gazet. Najlepsze są gazetki reklamowe z Lidla, czy Biedronki. Do zwijania potrzebny jest patyczek (taki, jak do szaszłyków), klej w sztyfcie i nożyczki.

Warsztaty mają charakter otwarty. Może się dołączyć każdy, w każdej chwili.

Źródło: znadrudawy.com/reka-w-reke/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.