Ranking Gmin Małopolski. Czy było jak zwykle?

Gminy powiatu krakowskiego zajmują zazwyczaj wysokie lokaty w rankingach, tak też było w Rankingu Gmin Małopolski. Zazwyczaj dotyczy to Zabierzowa, Zielonek Wielkiej Wsi, a Skawina czy Krzeszowice muszą obejść się smakiem. Jak było tym razem?

Coroczny Ranking Gmin Małopolski przyniósł gminom z Powiatu Krakowskiego wysokie lokaty. Najlepiej wypadły Zielonki zajmując pierwsze miejsce. To wielki sukces gminy, której wójtem jest Bogusław Król. Trzecią lokatę zajęła Wielka Wieś, a piątą Zabierzów. Przedstawicielom gmin zostały wręczone pamiątkowe dyplomy 22 września na Tauron Arenie. Ostatnio pisaliśmy o sukcesie Zabierzowa w innym rankingu, dziś możemy się pochwalić także kolejnymi gminami.

Ranking Gmin Małopolski to inicjatywa, która realizowana jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego ze współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie od 2010 roku. Jej celem jest wyłonienie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Ocenie poddawane są takie wartości jak np. dochody, wskaźnik zadłużenia, saldo migracji czy wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Jesteśmy dumni!

 

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.