Radni Powiatu Krakowskiego ruszają z akcją dla bezpieczeństwa dzieci
Jesień i zima to czas, gdy dni są krótsze, a widoczność na drogach znacznie gorsza. Właśnie dlatego Radni Powiatu Krakowskiego wraz z Zarządem Powiatu postanowili zadbać o najmłodszych mieszkańców i rozpoczęli akcję, która ma jeden, bardzo ważny cel – zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drogach.
Każdy Radny w swoim okręgu przekaże 50 kamizelek odblaskowych i 50 worków odblaskowych. W sumie do dzieci i młodzieży trafi aż 3100 elementów odblaskowych, które sprawią, że najmłodsi będą lepiej widoczni i bezpieczniejsi, zwłaszcza podczas poruszania się w pobliżu dróg o zmroku. To kolejny krok w ramach programu #BezpiecznyPowiatKrakowski, którego celem jest ochrona mieszkańców i promowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze.
Z myślą o najmłodszych prowadzona jest także kampania „Widoczny pierwszoklasista”, realizowana wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Krakowie. Policjanci odwiedzają szkoły podstawowe i uczą pierwszoklasistów, jak bezpiecznie zachowywać się w ruchu drogowym. Dzięki takim inicjatywom dzieci nie tylko otrzymują praktyczne gadżety poprawiające ich bezpieczeństwo, ale też zdobywają wiedzę, która może uratować im życie.


Komentarze