Racławice też świętowały

11 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach odbył się WIECZÓR DLA NIEPODLEGŁEJ upamiętniający Narodowe Święto Niepodległości. Zaplanowane na terenie gminy Jerzmanowice-Przeginia uroczystości rozpoczęły się już wcześniej. Wydarzenia w domu kultury poprzedzone zostały złożeniem kwiatów na grobach żołnierzy pochowanych na cmentarzu w Racławicach oraz mszą świętą miejscowym parafialnym kościele.

Uroczystości w Domu Kultury rozpoczął występ dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Czubrowicach oraz wykład wybitnego znawcy lokalnej historii, autora kilku książek dotyczących historii gminy, Pana Kazimierza Tomczyka. Kolejnym punktem było przedstawienie uzbrojenia wojsk polskich od początku I wojny światowej do 1945 roku, którego dokonała grupa rekonstrukcyjna ŚZŻAK spod Olkusza.

Podsumowaniem oficjalnych uroczystości były przepiękne występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Racławicach oraz ponowny występ dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czubrowicach.

Wieczór zakończył się wyśmienitym poczęstunkiem oraz wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznych.

                                                                                                                                               Robert Luty
Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.