Przyjadą z całego świata, by podzielić się swoją kulturą

W czasie, kiedy wiele, i niekoniecznie dobrze mówi się o imigrantach, a więc mieszkańcach innych krajów chcących zamieszkać w Unii Europejskiej, a przede wszystkim kontynentów, takie wydarzenie może być na wagę złota, by walczyć ze stereotypami. A to za sprawą nadchodzącej 10. jubileuszowej edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem!

Lato 2024 zapowiada się niezwykle barwnie i muzycznie za sprawą nadchodzącej 10. jubileuszowej edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem! – zapowiadają przedstawiciele województwa małopolskiego.

Jak podkreślają, to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 15-24 lipca, przeniesie nas w kolorowy świat tradycji i kultur z różnych zakątków świata. Zaproszeni artyści wystąpią w czterech malowniczych miejscowościach Małopolski: Myślenicach, Krakowie, Niepołomicach i Miechowie.

– „Zjednoczeni folklorem” to hasło, które towarzyszy nam przy jubileuszowej edycji festiwalu. Chcemy łączyć ponad podziałami, pokazywać jak pięknie można się różnić, a przede wszystkim chcemy dać świadectwo tych wspaniałych dziesięciu lat. Warto marzyć i warto te marzenia realizować. Idea pięknego świata na tym Festiwalu staje się rzeczywistością – mówi Piotr Szewczyk, dyrektor Festiwalu.

Główna scena festiwalu zlokalizowana będzie w Myślenicach, gdzie 19 lipca odbędzie się uroczysty koncert inauguracyjny. To właśnie tutaj, w sercu Małopolski, zebrani goście będą mogli zobaczyć i usłyszeć niesamowite występy zespołów folklorystycznych z całego świata.

Na tegorocznej edycji festiwalu swoje umiejętności zaprezentują zespoły z aż siedemnastu krajów! Wśród nich znajdą się artyści z Bułgarii, Chińskiego Tajpej, Gruzji, USA (Hawaje), Iraku, Irlandii, Japonii, Kenii, Kolumbii, Komorów, Korei Południowej, Meksyku, Serbii, Tajlandii, Turcji, Węgier oraz oczywiście z Polski. Każdy występ będzie unikalną okazją do poznania tańców, muzyki i strojów, które są nieodłączną częścią dziedzictwa narodowego tych krajów. Będzie również okazja, by posmakować tradycji podczas niezwykłego wydarzenia jakim jest happening kulinarny „Taste of the world”.

Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

fot. UMWM

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.