Przedstawiciele Policji rozmawiali o bezpieczeństwie z seniorami

19 marca 2019 roku przedstawiciele Wydziału Prewencji Komedy Wojewódzkiej Policji w Krakowie spotkali się z uczestnikami Klubu Senior+ w Zabierzowie. Głównym celem spotkania było uświadomienie seniorów i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu. Policjantki zaapelowały do nich, aby nie dali się nabrać oszustom wyłudzającym od osób starszych pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty. Opowiedziały seniorom o metodach działań oszustów podszywających się pod policjantów, funkcjonariuszy CBŚP, prokuratorów, pracowników administracji itp. Policjantki podkreśliły, że nie należy przekazywać telefonicznie żadnych  informacji o sobie, a także przekazywać swoich oszczędności obcym osobom, nawet mundurowym ponieważ policjanci nigdy, w żadnej sytuacji nie żądają od obywateli pieniędzy.

Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu, to zaproszenia, jakie otrzymują seniorzy np. na pokazy, bezpłatne badania itp., gdzie oferowane są do zakupu produkty o niskiej jakości, a ceny ich są kilkadziesiąt razy wyższe od cen podobnych artykułów oferowanych w sklepach stacjonarnych. Oprócz tego omówiły tematykę związaną z przestępczością internetową, wpuszczania do mieszkania osób nieznajomych, przedkładanych do podpisu różnych umów. Policjantki odpowiadały na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również opowiedziały o sytuacjach, z jakimi codziennie borykają się osoby starsze i co zrobić gdy dojdzie do przestępstwa. Na zakończenie wręczono materiały informacyjno-edukacyjne oraz odblaski „Warta”.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/przedstawiciele-policji-rozmawiali-o-bezpieczenstwie-z-seniorami-z-zabierzowa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.