Premier odwiedził Krzeszowice

18 marca 2019 r. krzeszowicki Klub Senior+ miał zaszczyt gościć premiera RP Mateusza Morawieckiego, który przybył na spotkanie w towarzystwie ministra Andrzeja Adamczyka i posła Marka Suskiego. Obecni byli także Wojciech Pałka – starosta powiatu krakowskiego, Wacław Gregorczyk – burmistrz gminy Krzeszowice, Aneta Solarz – dyrektor GOPS w Krzeszowicach i Monika Dudek -prezes Fundacji Kobieta w Regionie.

Podczas wizyty premier zapoznał się z działalnością krzeszowickiego Klubu Senior +. Seniorzy opowiadali o zajęciach, w których uczestniczą trzy razy w tygodniu, o wspólnych wycieczkach a także wyrazili zadowolenie z odwiedzin prezesa Rady Ministrów. Szef rządu podczas spotkania zapewniał, że zrobi wszystko, by życie pokolenia, które jest w jesieni życia, było odrobinę łatwiejsze, piękniejsze i aktywniejsze oraz informował o programie Emerytura+, który będzie przysługiwał także osobom, które nie mają obecnie minimalnej emerytury.

W drugiej połowie 2018 r. gmina Krzeszowice przystąpiła do otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, polegającego na wsparciu tworzenia klubów Senior + oraz wsparciu funkcjonowania już istniejących placówek. Prowadzenie Klubu Seniora+ powierzono w wyniku konkursu Fundacji Kobieta w Regionie, która przez ostatnich kilka lat prowadziła ośrodek wsparcia dla osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą. W tym czasie wypracowano  wzorcowy model współpracy z krzeszowickimi seniorami, poznając ich preferencje i upodobania, ale także możliwości i potrzeby. Klub Senior + chce wykorzystać sprawdzone praktyki i kontynuować wspólne zajęcia tej grupy mieszkańców.

Na koniec spotkania wręczono pamiątkowe upominki, a seniorzy zaprosili premiera do zatańczenia z nimi poloneza podczas Majówki Hrabiny Zofii w Krzeszowicach.

Tekst: GOPS Krzeszowice

Fot.: Marian Lewicki

Źródło: www.gminakrzeszowice.pl/aktualnosci/index/Premier-Mateusz-Morawiecki-odwiedzil-Krzeszowice/idn:1554

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.