Prawomocny wyrok po latach sporów

Jest prawomocny wyrok kończący wieloletni spór między radnym, Robertem Jarosem, a Jarosławem Musiałem, który krytykował polityka w gazecie ,,iCzernichów”.

Na szczęście zatryumfowały wolne media. Nie zmienia to jednak faktu, że Robert Jaros przez wiele lat toczył spór z Jarosławem Musiałem, twierdząc, jakoby ten naruszył jego dobra osobiste. Radnemu nie spodobało się, że dziennikarz krytykował publicznie jego poczynania. Oto, co po wielu latach uznał Sąd Apelacyjny:

„W związku z powyższym, Sąd Apelacyjny uznał, iż krytyczne, momentami ostre oceny, przedstawione w spornych artykułach znajdowały oparcie w faktach. Krytyka ta pozostawała w interesie społecznym, albowiem gospodarka rzeczowa i finansowa gminy winna być racjonalna, a zarazem przejrzysta. Należało powtórzyć, iż członek organu samorządowego nie może zawierać transakcji, zmierzających do nabywania korzyści majątkowych z wykorzystaniem mienia gminy. W przedmiotowej sytuacji analizowane artykuły stały się narzędziem kontroli społecznej i początkiem debaty publicznej w tym zakresie, nawet, jeżeli wywołały oburzenie czy wątpliwości.”

Miejmy nadzieję, że takie sytuacje nie będą miały miejsca w przyszłości, a politycy zrozumieją, że nie są despotycznymi władcami, pełnią natomiast wobec społeczeństwa SŁUŻBĘ. Ta zaś powinna być jak najbardziej rzetelna, przejrzysta i nastawiona na dobro ogółu.

Słodki obrazek zamieszczamy dla przestrogi, by władze nie kopiowały schematów z książki Orwella. Vive la liberté!

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.