Powiat zachęca seniorów do pokazania swoich możliwości

Władze powiatu krakowskiego zapraszają seniorów do udziału w ciekawym, jakże potrzebnym konkursie. Polega on na pokazaniu jak ważne dla naszego regionu są tzw. osoby starsze.

Seniorzy to nierzadko osoby, które swoim zaangażowaniem, energią i pomysłami mogą być wzorem dla osób młodszych. Dlatego – jak podaje serwis prasowy powiatu krakowskiego – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zachęca do wzięcia udziału w 18. edycji plebiscytu „Seniorka i Senior Roku — Poza Stereotypem”.

– Jego celem jest docenienie seniorów z regionu, którzy wyróżniają się szczególną aktywnością, działają z pasją, bezinteresownie angażują się w pomoc innym, często też swoją postawą inspirują innych do podejmowania działań – wyjaśniają przedstawiciele starostwa.

Do udziału w Plebiscycie mogą zostać zgłoszeni mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy ukończyli 60 lat i aktywnie działają w organizacji pozarządowej, gminnej/powiatowej radzie seniorów, klubie seniora czy uniwersytecie trzeciego wieku. Więcej informacji można zasięgnąć TUTAJ.

 

fot. UMWM

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.