Polka pokonuje liderkę rankingu w Rolland Garros

Magda Linette awansowała do trzeciej rundy turnieju Rolland Garros. W kolejnych może spotkać się z Igą Świątek.

Tym samym 29-letnia Linette pokonała Ashley Barty, która wycofała się z meczu w trakcie drugiego seta z powodu kontucji. Już od pierwszego seta widać było, że z Australijką jest coś nie tak. Popełniała masę błędów i grała tak jakby nie była najlepszą tenisistką rankingu WTA. Jej słabą sytuację wykorzystała Magda Linette, która wygrała partię 6:1.

Polka zdecydowanie lepiej radzi sobie czołowymi zawodniczkami, niż z osobami z okolic jej 45. miejsca w WTA. Było to widać także podczas tego pojedynku, niewykluczone, że to właśnie świetna postawa Linette zmusiła Barty do kreczu przy stanie 2:2. Chyba, że to także zasługa zmiany trenera? Po kiepskim turnieju w Rzymie Magda zakończyła współpracę z Nikolą Horvatem i poprosiła o pomoc w zajęciach Dawida Celta.

A dzisiaj w III rundzie może się znaleźć także Iga Świątek, która w drugiej rundzie trafiła na Szwedkę, Rebeccę Peterson.

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.