Policja w walce z nielegalnym biznesem tytoniowym

Policjanci z powiatu krakowskiego nie ustają w walce z nielegalnym biznesem tytoniowym. Tym razem, wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej udaremnili wprowadzenie do obrotu blisko 94 kilogramów krajanki tytoniu oraz 430 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy. 49-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Wczoraj (18 czerwca br.) w gminie Wielka Wieś, patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymał do kontroli drogowej kierującego renault. W trakcie sprawdzania zawartości przewożonego bagażu policjanci ujawnili duże ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zapakowane w kartonowe pudła, które mężczyzna przewoził w bagażniku.

Kierującym okazał się 49-letni mieszkaniec Krakowa, jak się okazało znany Policji z wcześniejszych notowań kryminalnych związanych z nielegalnym biznesem tytoniowym.

Na miejsce przybyli policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy wspólnie przeprowadzili dalsze czynności w tej sprawie. Podzieleni na kilka załóg przeszukali miejsca powiązane z zatrzymanym – miejsce zamieszkania, domek letniskowy i garaż na terenie gminy Wielka Wieś, a także trzy komórki gospodarcze znajdujące się w różnych lokalizacjach na terenie Krakowa, które jak się okazało wynajmował pod magazyny. We wszystkich tych miejscach stróże prawa ujawniali kolejne partie nielegalnych wyrobów tytoniowych, zabezpieczając łącznie blisko 94 kilogramy krajanki tytoniu i przeszło 430 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez nabycie oraz pomaganie w zbyciu i ukryciu wyżej wymienionych wyrobów akcyzowych oraz zamiar wprowadzania ich do obrotu (art. 65 § 1 i 3 kks i art. 54 § 2 kks).

Źródło: malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/kolejny-sukces-policjantow-z-powiatu-krakowskiego-w-walce-z-nielegalnym-biznesem

Źródło foto:

  • papierosy: Pixabay.com
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.