Połączenie obwodnic Krakowa i Skawiny: nie warto czekać!

Od kilku lat trwają – bezskuteczne – próby udrożnienia komunikacji między Krakowem a Skawiną, a dalej z Oświęcimiem, Zatorem, Wadowicami i Kalwarią Zebrzydowską. Powstała petycja do Ministra Infrastruktury, Andrzeja Adamczyka. Podpisz i Ty!

Petycja – koordynowana przez Łukasza Kusaka – dotyczy podjęcia konkretnych działań, by powstało w najbliższej przyszłości bezpośrednie połączenie obwodnicy Krakowa (położonej w ciągu autostrady A4) z obwodnicą Skawiny (położoną w ciągu drogi krajowej DK 44 Kraków – Oświęcim).

Na przestrzeni ostatnich lat podejmowano wiele prób poprawienia przepustowości tego odcinka – Gmina Kraków zmieniła organizację ruchu i programy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Skotnickiej i Wrony, zleciła opracowanie koncepcji przebudowy tego skrzyżowania na rondo, jednakże ostatecznie zrezygnowała z dalszych prac projektowych. Równocześnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Kraków zleciła opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę skanalizowanego skrzyżowania ulic Skotnickiej, Krakowskiej i obwodnicy Skawiny na rondo turbinowe oraz ogłosiła przetarg na roboty budowlane – aktualnie trwa oczekiwanie na wybór wykonawcy tego zadania. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że wspomniane rondo nie przyniesie oczekiwanej, zdecydowanej poprawy przepustowości – mimo, że poprawi sytuację na dotychczas podporządkowanym wlocie obwodnicy Skawiny, nadal będzie prowadzić ruch na zatłoczony odcinek ulicy Skotnickiej, tak więc prawdopodobnie samo również będzie się regularnie korkować / z petycji.

Z treścią petycji można zapoznać się TUTAJ. Zachęcamy do podpisania. Miejmy nadzieję, że projekt uzyska wsparcie ministra Adamczyka, mieszkańca gm. Krzeszowice i zostanie uzyskane wsparcie z budżetu centralnego na to połączenie. Bez takowego projekt nie dojdzie do skutku.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.