PiS krytykuje PiS. A w tle wały i ludzkie dramaty…

Podczas gdy wojewoda na swoim Facebooku zdjęciami z premierem, promocją #PolskiŁad i prowadzonymi inwestycjami w Małopolsce to radny tej samej partii wytyka rządowi niedotrzymywanie obietnic związanymi z… inwestycjami w ochronę przeciwpowodziową.

Żywioł ostatnimi dniami nie oszczędza terenów wokół Krakowa. Wśród terenów narażonych na duże straty jest m.in. Gmina Skawina. Mieszkańcy od lat domagają się inwestycji w Skawinie, Radziszowie i Woli Radziszowskiej. Obietnice były ze strony ówczesnych władz: premier Beaty Szydło i wojewody Piotra Ćwika. Na obietnicach się skończyło. Zaczęło przeszkadzać nawet radnemu Skawiny Józefowi Niechajowi. Mowa o wałach przeciwpowodziowych w Skawinie (wzdłuż Skawinki) oraz zabezpieczeniu przeciwpowodziowym sołectw Wola Radziszowska i Radziszów (zagrożonych odpowiednio rzeką Cedron i Skawinka).

Pisze on wprost:

Miały powstać suche zbiorniki oraz odpowiednio rozbudowane/wybudowane wały przeciwpowodziowe. Pani Premier Beata Szydło i poprzedni wojewoda Piotr Ćwik obiecali się tym zająć i nic się nie dzieje. Proszę o informację kiedy zostaną zrealizowane obietnice.

Mieszkańcom tracącym dobytek życia i zagrożonym coraz częstszymi kataklizmami kończy się cierpliwość. Jak widać radnym Prawa i Sprawiedliwości także…

Fot. FB Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski / FB Jeremiasz Gadek

FB Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski
Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.