PILNE: ujawniono sprzedaż certyfikatów COVID-19

Ludzie umierają, mamy rekordy czwartej fali, a w Zabierzowie kwitł proceder sprzedaży certyfikatów udowadniających zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi.

Jak ujawniły Fakty TVN Centrum Medyczne w Zabierzowie „za drobną opłatą” preparowało dokumenty mówiące o przyjęciu szczepionki.

Wszystko działo się za pomocą busa stojącego przed przychodnią – w ten sposób spreparowanych mogło zostać ponad 500 dokumentów.

Za fałszywy paszport covidowy trzeba zapłacić – wyłącznie gotówką – od 450 do 900 złotych. Pośrednikami są fizjoterapeuci, biznesmeni i kosmetyczki. Osoby, które fałszywy dokument chcą zdobyć, nie są „nawet dotykane igłą”. Z dokumentów, do których dotarła ekipa „Faktów” TVN wynika, że w jednej z takich grup może być co najmniej piętnastu pośredników, a niektórzy z nich na każdy termin zgłaszają nawet po kilkadziesiąt osób, podając ich dane. / https://tvn24.pl

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.