Pedofil chciał wykorzystać 12-latkę

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 34-latka, podejrzanego o składanie przez Internet propozycji seksualnych 12-latce. Jak ustalili śledczy, w ubiegły wtorek mężczyzna umówił się z dziewczynką. Nie wiedział jednak, że tak naprawdę konwersację w sieci prowadzi z osobą dorosłą, a na umówione spotkanie z „nastolatką” przyszli po niego policjanci. Podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu.

Kilka dni temu na komisariat zgłosił się mężczyzna, który zeznał, że trafił na trop „pedofila”. Zawiadamiającego zaniepokoiły wiadomości, jakie otrzymał jego małoletni syn od użytkowników jednej z czaterii internetowych. Chcąc sprawdzić, czego dotyczą rozmowy prowadzone na tym portalu, mężczyzna założył tam konto, gdzie podał się za 12-letnią dziewczynkę i zaczął korespondować z nieznanym mu mężczyzną, który jako pierwszy do niego napisał. Już początkowe treści były dwuznaczne. Podejrzany rozmówca był pewny, że konwersuje z małoletnią i mimo tego zaczął jej składać propozycje seksualne, wysyłając przy tym zdjęcia swoich intymnych części ciała. Efektem jego rozmów było umówienie się na spotkanie z rzekomą 12-latką przy jednej z galerii handlowych na terenie Krakowa. Był bardzo zaskoczony faktem, że w umówionym miejscu czekali na niego policjanci zamiast dziewczynki. Mężczyzna, którym okazał 34-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, został przez kryminalnych zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy przeszukali jego dom i zabezpieczyli laptopa, telefon komórkowy oraz nośnik danych typu pendrive. Teraz biegły zbada ich zawartość m.in. pod kątem posiadania treści pedofilskich.

34-latek usłyszał zarzuty składania propozycji seksualnych i prezentowania treści pornograficznych oraz usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego, do poddania się czynnościom seksualnym małoletniego w wieku poniżej 15-lat.

14 listopada br., na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Nie wszyscy użytkownicy Internetu zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą rozwój nowych technologii. Grupą szczególnie zagrożoną cyberprzestępczością są dzieci, dlatego apelujemy do wszystkich rodziców, aby kontrolowali treści przeglądane w Internecie przez swe pociechy i uświadamiali im, jakie zagrożenia mogą tam na nich czyhać.

 

 

 

 

źródło: http://kpp-krakow.policja.gov.pl/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.