Oszuści metodą „na wypadek” znów uderzyli!

Oszuści metodą „na wypadek” znów uderzyli!

Oszuści działający metodami  „na policjanta”, „na wnuczka”, „na wypadek” zaczęli grasować na terenie powiatu krakowskiego. Wczoraj zaatakowali mieszkańców gminy Skała i Sułoszowa. Wcześniej ofiarami padli mieszkańcy gminy Krzeszowice, Czernichów i Świątniki Górne. Niestety cztery osoby uwierzyły przestępcom i straciły swoje oszczędności. Jedna z pokrzywdzonych, oddając gotówkę i biżuterię, poniosła starty w wysokości 100 tysięcy złotych.

Policja apeluje aby nie wierzyć rozmówcom telefonicznie jeżeli nie jesteśmy pewni ich głosu. Jeżeli ktoś prosi o pożyczkę to warto zadzwonić na znany numer telefonu i zweryfikować. Policja nigdy nie będzie prosiła o pieniądze na zorganizowanie akcji, a pracownik z banku nie poprosi o hasło i kod weryfikacyjny do konta. Nikt ze służb też nie poprosi o wyrzucanie pieniędzy przez okno czy zostawianie ich w umówionym miejscu.

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.