Odśnieżanie chodników przy „powiatówkach”: brak woli władz czy przepisy?

Od wielu lat Powiat Krakowski nie odśnieża chodników przy drogach powiatowych, jak informuje na swoich stronach internetowych za odśnieżanie powinni być odpowiedzialni mieszkańcy.

Gminy powinny mieszkańcom nakładać mandaty: do tego zachęcają władze powiatu z Prawa i Sprawiedliwości włodarzy Gmin w Powiecie Krakowskim. Powiat pisze: W okresie zimowym, obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości chodnika leży po stronie właściciela posesji. Nadzór w tym zakresie sprawuje Gmina.

Przepisy przepisami, a życie życiem: wiele samorządów w Polsce bierze na siebie ten obowiązek i odśnieża chodniki, tak by dzieci mogły dojść do szkoły, a ludzie do pracy. I w powiecie krakowskim była taka propozycja złożona przez klub radnych Platformy Obywatelskiej, lecz została odrzucona w głosowaniu rok temu.
Jak informuje Łukasz Krupa – radny Powiatu Krakowskiego: – Rzeczywiście po rozmowach z mieszkańcami, sołtysami i wieloma środowiskami zaproponowaliśmy na sesji budżetowej takie rozwiązanie, o którym w radzie powiatu mówi się każdego roku. Niestety radni z PiS obiecywali mieszkańcom, że zajmą się chodnikami, a przy jasnej deklaracji w głosowaniu odrzucili odśnieżanie.

Utrzymanie 700 km dróg powiatowych to niełatwe zadanie, lecz po to został powiat powołany, by rozwiązywać takie rzeczy.

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.