Odbiór odpadów ,,z wolnej ręki” od 1 lipca

W gminie Czernichów od 1 lipca wywóz śmieci będzie odbywał się ,,z wolnej ręki”. Wszystko to zasługa odwołania jednego z uczestników przetargu.

Kłopoty rozpoczęły się, gdy jeden z uczestników postępowania przetargowego złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Uzyskał zamierzony efekt. Firma z Krzeszowic nie będzie mogła wywozić odpadów z Czernichowa. Uniemożliwiło to podpisanie kolejnego przetargu przez kolejnych 10 miesięcy, dlatego wywóz śmieci będzie odbywał się ,,z wolnej ręki”. Na stronie gminy Czernichów pojawił się następujący wpis:

,,Ze względu na kończący się 30 czerwca br. termin obowiązywania umowy na odbiór odpadów komunalnych przeprowadzony został przetarg nieograniczony mający na celu wyłonienie firmy, która w lipcu będzie realizować tę usługę. Wobec wyboru w drodze przetargu spółki Usługi Komunalne Krzeszowice Sp. z o.o., która złożyła najkorzystniejszą ofertę, zostało złożone do Urzędu Zamówień Publicznych odwołanie przez Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Spółka z o.o.”.

Władze gminy nie mogą dopuścić do sytuacji, w której z jej terenu nie będą wywożone śmieci.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.