Ocalić płomień gasnącej nadziei – pomagamy Krzyśkowi!

Krzysztof w wieku 15 lat, na przełomie 2004 i 2005 roku, doznał rozległego lewostronnego, niedokrwiennego udaru mózgu. Przed udarem Krzyś był zdolnym, wysportowanym chłopcem. Choroba gwałtownie zmieniła jego życie. Przez wiele lat z uporem walczył o to, żeby odzyskać maksymalnie wiele z utraconych funkcji. W dużym stopniu to się udało, chociaż jego sprawność ruchowa pozostaje odległa od sprawności zdrowego człowieka.

Prawostronne porażenie pozostawiło ślady w zakresie ruchomości obu kończyn i całości mechanizmu ruchowego. Podobnie jest z możliwościami werbalnej komunikacji. Krzyś mówi i rozumie, ale nie bez trudności. Czyta krótkie komunikaty.

Przez wiele lat jego rehabilitacja była wspierana przez przyjaciół i znajomych. Po 14 latach te środki zostały wyczerpane… Krzysztofa, ani jego rodziny, nie stać na stałe finansowanie rehabilitacji w wymiarze, jaki wynika z zaleceń specjalistów.

Doświadczenia codziennego zmagania z chorobą oraz wsparcie, jakie sam otrzymywał sprawiły, że w 2013 r.  wraz z przyjaciółmi założył Stowarzyszenie „Krzysiek Pomaga Pomagać”, które raz do roku organizuje akcję pomocową dla jednej wybranej osoby.

Krzysztof każdego dnia przekracza różne bariery funkcjonalne i społeczne, żeby pokazać innym, że niepełnosprawność można pokonać. Jednak obecnie, aby nadal mógł aktywnie uczestniczyć w życiu i wspierać innych potrzebujących, sam potrzebuje środków na dalszą stałą rehabilitację (terapię funkcjonalną, logopedyczną i neuropsychologiczną).

 

W imieniu Krzyśka prosimy Cię o pomoc, by Krzysiek mógł dalej walczyć. Wiecej informacji  o Krzyśku tutaj

 

 

źródło:siepomaga.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.