Nowa umowa, nowe nadzieje

Podpisano umowę na budowę ulicy S7, która łączyć będzie Widomę i Kraków. Wiąże się to z dużą ekscytacją, ponieważ poprzedni wykonawca nie wywiązał się z umowy, a na upomnienia oraz nawoływania do poprawy nie reagował.

Dzięki temu kontynuowane będą prace nad budową drogi ekspresowej o długości ok. 18,3 km z czterema węzłami drogowymi (Łuczyce, Raciborowice, Mistrzejowice, Grębałów). Termin wykonania prac wygląda obiecująco:

  1. odcinek nr 1 zamiejski – 25 miesięcy od daty zawarcia umowy,
  2. odcinek nr 2 miejski – 31 miesięcy od zawarcia umowy,
  3. odcinek nr 3 Kocmyrzowska – 34 miesiące, jeżeli GDDKiA będzie wykonywać roboty na tym odcinku (na mocy porozumienia z Miastem Kraków).

Poprzednia, włoska firma Webuild niestety nie wywiązała się z umowy. Niefrasobliwość wykonawców pochodzących z kraju w kształcie buta oburzyła władze województwa. Zlecenie, by kontynuować przerwaną pracę, otrzymały obecnie firmy Gülermak i Mosty Łódź. Miejmy nadzieję, że przyłożą się do pracy należycie. Cała inwestycja pochłonie 1 545 681 714,00 zł.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.