Nielegalne rajdy pod Krakowem?

Nielegalne rajdy pod Krakowem? Czy uważacie, że organizatorzy powinni mieć możliwość zgłoszenia takich wydarzeń i wyłączenia z ruchu kawałka drogi przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa?

W związku ze zgłoszeniami o nielegalnych wyścigach w Brzegach pod Krakowem policjanci prowadzili przez ostatnie dwa tygodnie regularne akcje mające na celu wyeliminowanie kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

– Kilkadziesiąt samochodów zjeżdżało się tam wieczorną i nocną porą w ramach towarzyskich spotkań pasjonatów motoryzacji. Niestety część z kierowców urządzała ryzykowne wyścigi „na czas”, łamiąc przepisy wynikające z oznakowania czy limitów prędkości – podkreślają policjanci.

Tak twierdzą policjanci, tymczasem z innych źródeł wiemy, że organizatorzy wydarzenia starali się zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom. Napominali kierowców niestosujących się do przepisów ruchu drogowego, a także podczas słynnych amerykańskich wyścigów na ćwierć mili stali po obu stronach drogi sprawdzając czy jest pusta, tak aby zminimalizować ryzyko kolizji. Kiedy jechał jakiś pojazd samochody momentalnie usuwały się z drogi robiąc przejazd.

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

One thought on “Nielegalne rajdy pod Krakowem?

  • 22 września, 2021 o 18:34
    Permalink

    Świetna impreza dla miłośników tuningu. Organizatorzy Speed Up Krk stają na wysokości zadania w kwestiach bezpieczeństwa.
    Jestem w każdy piąteczek 🏎️🥰

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *