Niebezpieczne związki w serialu „Klan”

Tegoroczny finał sezonu, uwielbianego przez widzów serialu „Klan” okazał się wyjątkowo sensacyjny, można śmiało powiedzieć, że najbardziej sensacyjny od lat. Ostatnie kilka przedwakacyjnych odcinków na długo pozostanie w pamięci odbiorców, którzy są z ukochaną telenowelą od blisko 24 lat. To co zobaczyliśmy na ekranach jeszcze długo będzie budzić emocje oraz będzie brzemienne w skutkach dla bohaterów sagi rodu Lubiczów.

Koniec 24 serii serialu „Klan” wzbudził gorące emocję. To był zapewne najbardziej emocjonujący finał sezonu od 2014 roku, kiedy to sezon zakończono szokującą śmiercią Krystyny Lubicz granej przez nieżyjącą już Agnieszkę Kotulankę. Mimo uwielbienia większości Polaków, niektórzy z widzów zarzucają telenoweli rosnącą nudę, która ma być szczególnie dojmująca i jaskrawa w porównaniu z pierwszymi odcinkami serialu z lat 1997-98 powtarzanymi ku ogólnej uciesze od jakiegoś czasu w kanale TVP Seriale. W tym roku na nudę nie można było narzekać – działo się dużo, a niespodziewane wydarzenia kipiały od skrajnych uczuć. Co budziło te uczucia?

Wątkiem, który najbardziej rozbudzał wyobraźnie widzów był romans Janusz – męża Agnieszki Lubicz, z sąsiadką Lidką. Owa Lidka, którą zagrała Beata Deskur, wyrosła w ciągu kilku miesięcy na główną heroinę serialu, famme fatale, która wodzi Janusza na pokuszenie, by ostatecznie doprowadzić do jego moralnego i życiowego upadku. Ostateczny upadek męża i ojca (Janusz ma z Agnieszką małą córeczkę Julkę i jest przybranym ojcem dla córki Agnieszki – Zosi) następuje w przedostatnim odcinku sezonu. Agnieszka przyłapuje męża z Lidką w intymnej sytuacji, w jego biurze. Czy małżeństwo Agnieszki przetrwa?

Innym budzącym podniecenie u widzów wątkiem jest znajomość Elżbiety Chojnickiej z melomanem Mirosławem. Zdziwienie budził fakt, że Elżbieta spotkała Mirosława na cmentarzu, kiedy ten słuchał nad grobem żony arii „Ostatnia róża lata” z opery „Marta albo jarmark w Richmondzie”. Cmentarne spotkanie okazało się prowadzić do serii wspólnych spacerów i zaproszeń na koncerty muzyki klasycznej. Otwarte pozostaje pytanie, czy ta czarująca znajomość skończy się tylko na wspólnym słuchaniu Wagnera i Händela? Czy Elżbieta zdradzi słynącego niegdyś z parszywej niewierności męża Jerzego? Wierni fani serialu pamiętają, że Chojnicka również nie zawsze była kryształowo uczciwa.

Sytuacja zaognia się pomiędzy prezesem Igorem Rutką, a doktor Irminą. Rutka opłacił drogie leczenie jej narzeczonego doktora Andrzeja Górzyńskiego w prestiżowym Baltimore Hospital. Irmina zaczyna zdawać sobie sprawę, że ukrytym celem Igora było uwiedzenie jej, ale nie wie, że plany biznesmena są zacznie bardziej dalekosiężne – Rutka już szykuje ślub. Co wyniknie z tej sytuacji? Czy doktor Irmina wpadnie w sidła Igora Rutki?

Inne kluczowe wątki dotyczą na przykład Czesi, Daniela, Antka. Czy Czesia wejdzie w związek z Brajanem Cebulą? Czy w jej życiu pojawi się jeszcze wyjątkowo niebezpieczny psychopata i podpalacz Marek? Czy Daniel przedstawi w końcu matce i ojczymowi swoją nową dziewczynę i przyszłą narzeczoną Kaję? A może Kaja okażę się efemeryczną imaginacją destrukcyjnego umysłu Daniel. Czy Antek wreszcie skończy z urojonymi bólami i da spokojnie żyć swojej umęczonej żonie Renacie?

Na te i inne szukające pytania poznacie Państwo odpowiedź oglądając 25 sezon telenoweli TVP „Klan”, który rozpocznie się niezmiennie jak od prawie 24 lat we wrześniu.

Źródło:

Fabuła serialu „Klan”,

Wikipedia.pl

Autor: K.L.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

One thought on “Niebezpieczne związki w serialu „Klan”

  • 24 marca, 2022 o 23:43
    Permalink

    Dzięki za ten wpis jest ciekawy i inspirujący. Tylko nie zasypiaj gruszek w popiele czekam na więcej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.