“Nie marnuję, jedzenie szanuję”

W krakowskich szkołach staną lodówki do dzielenia się jedzeniem.

W Krakowie ruszył pilotażowy program “Nie marnuje – jedzenie szanuje”. Dzieci dowiadują się w jaki sposób mogą dzielić się jedzeniem z potrzebującymi i tym samym go nie marnować. Lodówki do przechowywania i dzielenia się jedzeniem staną w pięciu krakowskich szkołach.

Pierwsza lodówka pojawiła się w szkole przy ulicy Urzędniczej. Początkowo obawy urzędników i sanepidu budziła świeżość produktów, które miałyby być przechowywane w lodówkach. Ten problem został jednak rozwiązany prostą zasadą: trafiają tam albo zapakowane dodatki do obiadów, takie jak warzywa i owoce, albo produkty dostarczane dzieciom w ramach “Programu dla szkół”, czyli jogurty i mleko.

Te pierwsze dzieci muszą myć przed jedzeniem, pozostałe są hermetycznie zapakowane. Dzieci nie mogą wkładać do lodówki np. kanapek przyniesionych z domu. Projekt uchwały foodsharingowej zostanie najprawdopodobniej poddany pod głosowanie jeszcze w tym miesiącu. Jeśli radni go zatwierdzą, do każdej krakowskiej publicznej szkoły zostanie wysłane zapytanie czy placówka chce otrzymać lodówkę.

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl/30323-nie-marnuje-jedzenie-szanuje-w-krakowskich-szkolach-stana-lodowki-do-dzielenia-sie-jedzeniem/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.