(Nie) bezpiecznie w MPK nocą?

Wielu mieszkańców powiatu krakowskiego, zwłaszcza podczas weekendu, korzysta z nocnych kursów komunikacji publicznej by wrócić do domów. Czy nocna jazda po Krakowie i okolicach jest bezpieczna – to sprawdzili miejscowi stróże prawa.

W nocy z 14 na 15 czerwca br. krakowscy policjanci wspólnie z inspektorami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego po raz kolejny przeprowadzili akcję „Bezpieczny powrót”.

– W piątkową noc policjanci z pięciu krakowskich komisariatów oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili wspólnie z inspektorami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego akcję „Bezpieczny powrót”. Jej celem było zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom podróżującym nocną komunikacją miejską. Wspólne kontrole miały również na celu zminimalizowanie ilości szczególnie uciążliwych zachowań tj. palenia papierosów, picia alkoholu, przeklinania lub agresji w środkach transportu zbiorowego. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na to czy w rejonie linii tramwajowych oraz przystanków kierujący pojazdami jeżdżą przepisowo – relacjonuje podkom. Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Przez całą noc z piątku na sobotę policjanci wylegitymowali 42 osoby, podjęli 39 interwencji oraz ujawnili 20 wykroczeń. Funkcjonariusze wystawili 7 mandatów karnych, natomiast w stosunku do 12 osób zastosowali pouczenia.

– W jednym przypadku interwencja zakończona została sporządzeniem dokumentacji, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu. Ukarani zostali m.in. pasażerowie, którzy w tramwajach zachowywali się wulgarnie i agresywnie. Ponadto podczas piątkowych działań policjanci zatrzymali jedną poszukiwaną osobę – podaje przedstawiciel krakowskich stróżów prawa.

Fot. KMP Kraków

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.