Nabór do programu Agroenergia już ruszył! Sprawdź czy przysługuje ci dotacja

Nabór do programu Agroenergia już ruszył! Sprawdź czy przysługuje ci dotacja.

Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne uruchomiły program Agroenergia, który umożliwia dotację lub mikropożyczkę w celu stworzenia ekologicznego źródła energii. W obu częściach programu o dofinansowanie ubiegać się mogą osoby fizyczne, właściciele lub dzierżawcy nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych wynosi między 1 ha a 300 ha i co najmniej rok przed złożeniem wniosku o udzielenie dofinansowania prowadzą osobiście gospodarstwo rolne, a także osoby prawne.

Dotacja na sfinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i wiatrowych oraz pomp ciepła o mocy powyżej 10 kW, ale nie większej niż 50 kW, w tym także instalacji hybrydowych oraz magazynów energii elektrycznej jako instalacji towarzyszącej zwiększającej autokonsumpcję energii w miejscu jej wytworzenia. Warto wyszukać więcej informacji i złożyć wniosek. Ekologiczna energia to oszczędność.

www.wfos.krakow.pl/

 

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.