MPK idzie na wojnę z gapowiczami

MPK idzie na wojnę z gapowiczami.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie czeka na 41 milionów złotych nieuregulowanych kar. Poszedł jednak o krok dalej i poza czekaniem od marca wpisuje do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor osoby jeżdzące bez biletu. Taki wpis może utrudnić dłużnikowi uzyskanie finansowania, dlatego znacząco wzrosła ściągalność kar. Przykład miasto wzięło z Warszawy, która zdecydowała się na takie kroki i w dwa miesiące odzyskała ponad 600 tysięcy złotych. A wy uważacie że miasto dobrze robi?

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

One thought on “MPK idzie na wojnę z gapowiczami

  • 31 marca, 2022 o 14:26
    Permalink

    Najwyższy czas !!!
    Jednak najśmieszniejsze jest postępowanie samych kontrolerów !! Jak już uda się trafić kogoś bez biletu, to rzucają się na gapowicza całą bandą, nawet jeśli do sprawdzenia pozostała połowa pojazdu !! Nie jest to relacja z drugiej ręki, tylko wielokrotna obserwacja własna !! Tak więc jeśli autobusem jedzie trochę ponad 100 osób, to jak trafią gapowicza w połowie sprawdzania, to jakieś 50 osób może od razu spokojnie odetchnąć :))

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.