Mieszkańcy Mogilan oburzeni. Chodzi o śmieci i pieniądze!

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany zarzuca władzom niedopilnowanie tematu gospodarowania odpadami komunalnymi. Lokalni aktywiści uważają, że podwyżek można było uniknąć.

Mieszkańcy gminy Mogilany stawiają pod wątpliwość działania lokalnych władz w celu uzyskania niskiej opłaty za wywóz śmieci. Dotychczas pobierana stawka 27 zł wzrosła nagle do 35 zł za osobę (informacja podawana przez stowarzyszenie jest nieprawidłowa – wzrosła do 37 zł za osobę). Marnym pocieszeniem dla mieszkańców jest fakt, że kwota obniżki za kompostowanie odpadów nie wynosi już 1 zł, a 5 zł. Działacze dla przykładu pokazują, że burmistrz Myślenic wynegocjował dla swoich mieszkańców 17,90zł. Zwracają ponadto uwagę na fakt, że od kilku lat do przetargu na odbiór odpadów zgłasza się tylko jedna firma. Krytyka spotkała nie tylko wójta Piotra Piotrowskiego, ale i radnego Mateusza Pasztę, który jak podaje mogilany.info rzekomo pisał w mediach społecznościowych o tym, że tylko jedna firma się zgłosiła do przetargu, a potem wpis usunął („mógł jako funkcjonariusz publiczny złożyć do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zbadanie tej sprawy” / mogilany.info).

Gminy zwracały często uwagę na fakt, że w obecnym stanie prawnym często dochodzi do umownego „podziału” terenu przez firmy „śmieciarskie”. Unieważniane przetargi czasem są rozwiązaniem, jednak często powodują sytuację wprost odwrotną i dodatkowy wzrost kosztów!

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.