Mieszkańcy której gminy wdychają o połowę mniej pyłów niż w 2017 r.? 

Są powody do zadowolenia – wymiana pieców działa. Którego samorządu to dotyczy? Skawiny, Krzeszowic czy Zielonek? A może Zabierzowa lub Słomnik?

Dotyczy to Zielonek. Jak napisał dzisiejszy „Dziennik Polski”:

Wymiana ponad 600 starych kotłów węglowych na nowoczesne, głównie gazowe, doprowadziła do radykalnej poprawy jakości powietrza w gminie Zielonki w sezonie grzewczym, zwłaszcza w najzimniejszych miesiącach. W styczniu 2021 poziom zanieczyszczenia najgroźniejszym, rakotwórczym pyłem PM2,5 spadł o 57 procent w porównaniu ze styczniem 2017 r. W przypadku drugiego groźnego pyłu, PM10, spadek wyniósł 53 procent – wynika z opublikowanego właśnie raportu AIRLY, ogólnopolskiego systemu monitorującego na bieżąco jakość powietrza i udostępniającego informacje na ten temat w specjalnej aplikacji.

To, że jest lepiej nie oznacza, że poziomy zanieczyszczeń nie przekraczają norm w Zielonkach. Dalej nie jest najlepiej, zarówno w tej gminie, jak i pozostałych samorządów powiatu krakowskiego.

Więcej w artykule „Dziennika Polskiego”: TUTAJ.

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.