Medycy i pracownicy SOR-ów mają dość!

30 czerwca 2021 roku mają odbyć się masowe protesty medyków oraz pracowników polskich SOR-ów. Pracownicy placówek domagają się podwyżek.

Wcześniej protestowały pielęgniarki, protestowali też piloci LPR. Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych 30 czerwca 2021 r. zamierza zorganizować kolejny protest. Chodzi o podwyższenie wynagrodzeń. Pikiety pojawią się w najważniejszych miastach wojewódzkich, w tym także w Krakowie.

Wielu pracowników służby zdrowia podkreśla, że po wybuchu pandemii wielu z nich pracowało na granicy wytrzymałości. Planowane wydarzenie wiąże się z wieloma niepokojami, ponieważ poprzednie rozmowy z Adamem Niedzielskim nie odniosły pożądanego rezultatu.

Ponadto możliwy jest paraliż służby zdrowia w wielu miastach. Placówki w Zielonej Górze zapowiedziały już, że przestaną pracować w związku z obniżeniem stawek dla zatrudnionych.

W efekcie w wielu miastach może zabraknąć ratowników medycznych, przez co zdrowie bądź nawet życie straci wielu obywateli. Nie da się zaprzeczyć – sytuacja jest trudna. Z drugiej jednak strony oto ponownie okazuje się, ze gdy w grę wchodzą pieniądze, medycy zapominają o przysiędze Hipokratesa. Jak myślicie? Czy gra jest warta świeczki?

W związku z nadchodzącymi protestami życzymy przede wszystkim stabilnej sytuacji zdrowotnej.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.