Maltańska Służba Medyczna z Krzeszowic niesie pomoc na Ukrainie

Siedem ton darów (także na front!), wolontariusze, ofiarna pomoc i ukierunkowane wsparcie…

W ostatni weekend Maltańska Służba Medyczna z Krzeszowic wspólnie z wolontariuszami dostarczyła 7t (40m3) darów, w tym głównie żywność, środki czystości i medykamenty, dodatkowo  2 stacje do uzdatniania wody i 4 przenośne kuchenki z butlami gazowymi i przyłączem do tankowania LPG, które dotarły bezpośrednio do mieszkańców Kphrivki koło Horodni za Czernichowem.

To tereny, które szczególnie zostały zdewastowane agresją Rosji, a według słów lokalnego włodarza, od początku wojny nie dotarła tam żadna pomoc. Maltańczycy przekazali dary bezpośrednio mieszkańcom ale także zawieźli dary do lokalnego domu dziecka i domu opieki społecznej. Na wsparcie mogli również liczyć mieszkańcy Irpienia, którzy odebrali od Maltańczyków dary podczas spotkania w Kijowie.

Część darów, takie jak choćby stacja uzdatniania wody zostały przekazane lokalnym wojskom obrony terytorialnej, które dostarczą je na obecny front, gdzie ludność została odcięta od wody pitnej.

Maltańska służba poza własnym finansowaniem wyjazdu, a także zaangażowaniu swojej pracy oraz wolontariuszy, mogła również liczyć na wsparcie wielu instytucji, organizacji, czy osób prywatnych przekazujących dary, wspierających finansowo, czy wypożyczając sprzęt niezbędny do wsparcia Ukrainy, m.in.:

  • ALMA Kraków Pilotów 6,
  • Bank Żywności w Krakowie,
  • Inuits.KRK,
  • EKO-Technika Jędrzej Zawadzki,
  • Parafia MB Ostrobramskiej w Krakowie,
  • Powiat Krakowski,
  • Orthopädisches Spital Speising, siostry Hemma Jaschke przełożonej St. Koloman w parafii St. Katharina w Aspern,
  • Dwór Kombornia Hotel & SPA ****.

Maltańska Służba Medyczna z Krzeszowic będzie działać dalej, będziemy informować o każdym możliwym wsparciu, które będzie potrzebne.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.