Krzeszowice zapraszają: 24-26 maja – XI Majówka Hrabiny Zofii

Hrabina Zofia Potocka zaprasza na imieniny!

Tradycyjnie w ostatni weekend maja w Krzeszowicach odbędzie się Majówka Hrabiny Zofii, w tym roku pod hasłem rozrywkowo i nastrojowo.
Dziesiątki statystów w strojach z epoki, „Śniadanie na trawie” w Parku Potockich, uroczysty polonez wszystkich gości na płycie Rynku, „Zlot Zosiek”, plener malarski, warsztaty, konkursy i bogata oferta ciekawych występów artystycznych – to wszystko podczas XI edycji Majówki, w dniach 24-26 maja w Krzeszowicach!

Rozpoczniemy nietypowo, bo już w piątek, koncertem Janusza Radka z zespołem. W sobotę bawić nas będą śląski Kabaret Rak oraz góralski Kabaret Truteń, a wieczór zakończymy dyskoteką.

Na finał w niedzielę wystąpi legendarna Wolna Grupa Bukowina oraz Grzegorz Wilk z zespołem. Ten znakomity wokalista szerszej publiczności znany jest między innymi z programów „Jaka to melodia” i „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Nie zabraknie również prezentacji grup działających przy Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach: grupy baletowej, Zespołu Tańców Świata Zdrojanie oraz zespołu Verso i Teatru Rozrywki, a także uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach.

Przez cały weekend imprezie towarzyszył będzie Wiosenny Jarmark Tradycji i Rękodzieła, podczas którego wystawcy z całej Polski zaprezentują swoje prace i regionalne specjały.

Do zobaczenia na Majówce!

Źródło: CKiS w Krzeszowicach

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.