Konkurs Wiedzy o Sejmie

    W czwartek, 19 kwietnia 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krakowie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP, Marka Kuchcińskiego. Organizatorem wydarzenia była pani Elżbieta Duda, Poseł na Sejm RP, a gospodarzem Wojciech Pałka, starosta krakowski. W konkursie wzięło udział 38 uczniów w wieku od 13 do 17 lat, uczęszczających do szkół na terenie miasta Krakowa i powiatu krakowskiego.

Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza część poprowadzona została przez pracowników Wszechnicy Sejmowej, Patrycję Szlosowską i Wiolettę Zakrzewską, które wygłosiły wykład połączony z prezentacją multimedialną na temat organów sejmu, historii polskiego parlamentaryzmu i architektury sejmowej oraz omówiły tryb legislacyjny. W drugiej części uczniowie napisali test wiedzy, który składał się z 30 pytań.

Zwyciężczyniami Konkursu Wiedzy o Sejmie zostały:

Aleksandra Pionka, uczennica VII LO w Krakowie – 1 miejsce
Tatiana Kamińska, uczennica ZSP w Skale – 2 miejsce
Alicja Kochanowska, uczennica VII LO w Krakowie – 3 miejsce

Laureatki konkursu otrzymały nagrody ufundowane przez marszałka sejmu, Marka Kuchcińskiego, panią Elżbietę Dudę, Poseł na Sejm RP oraz Wojciecha Pałkę, starostę krakowskiego. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz broszurę z informacjami o organach Sejmu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Krakowie – http://powiat.krakow.pl/2018/04/konkurs-wiedzy-o-sejmie/

Komentarze