Koniec pandemii? Bill Gates ostrzega

,,Witaj maj, piękny maj, dla Polaków błogi raj”. Luzowane są kolejne obostrzenia, ale czy to koniec pandemii? Sławny miliarder, Bill Gates, jest zdania, że koronawirus wraz z maseczkami, obostrzeniami i społecznym dystansem będzie nam towarzyszył do końca 2022 roku. W jaki sposób wg naszego rządu będzie przebiegał powrót do normalności?

Wbrew pozorom pandemia nadal trwa. Wielki amerykański wizjoner, filantrop i były prezes korporacji Mirosoft przestrzegał ludzkość przed gigantycznym pomorem już w 2015 roku. Jednocześnie podkreślił, że skutki katastrofy klimatycznej okażą się najprawdopodobniej bardziej śmiercionośne. Mówi się, że na covid umarły 3 miliony ludzi, podczas gdy globalne ocieplenie może zebrać poważniejsze żniwo – jak hiszpanka albo nawet dżuma.

Tymczasem w kraju i na świecie ekscytacja nie słabnie. Nie musimy już zakładać maseczek na otwartej przestrzeni, otwierane są lokale gastronomiczne, natomiast urzędy wracają powoli do dawnego trybu funkcjonowania.

Czy informatyk i biznesmen pomylił się w swych spekulacjach dotyczących kwestii związanych z wirusologią i zagadnieniami epidemiologicznymi? W jaki sposób będzie przebiegał powrót do normalności?

Zapraszamy do obejrzenia dyskusji, która odbędzie się w piątek, 21 maja o godzinie 13 w internetowych serwisach Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.