Konary: rozpoczęła się budowa przejścia dla pieszych

Droga wyremontowana, przejścia dla pieszych – brak (pomimo niedaleko położonej szkoły) – z taką sytuacją od paru lat mamy do czynienia w Konarach. Na szczęście prace już trwają…

Mowa o tzw. „drodze świątnickiej” na granicy Konar i Świątnik Górnych, niedaleko sklepu „Lewiatan”. Powinno ono powstać już w trakcie gruntownej przebudowy tej ulicy kilka lat temu.

W tej sprawie monitowali mieszkańcy, rodzice uczniów, wielokrotnie na sesjach mówiła o tym też Radna Gminy Mogilany z Konar – Jadwiga Chachlica. Przejście jest realizowane przez Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego (jest to droga powiatowa). Uroczyste otwarcie przejścia jest planowane na 1 czerwca b.r. (Dzień Dziecka).

Powstające przejście to zasługa Wielu, ale jego dotychczasowy brak to też kawałek historii. Skuteczne rozmowy z mieszkańcami, negocjacje i liczne wnioski miały wpływ na ostateczny kształt tej inwestycji – napisał w mediach społecznościowych Łukasz Wróblewski, Dyrektor ZDPK.
fot. FB Jerzy Przeworski
Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.