Kolejny news abo Felieton o sprawach świeżych i nadzwyczajnych

W alfabecie greckim jest prawie tyle samo znaków, co w alfabecie łacińskim. Liczby te wynoszą odpowiednio 24 i 26 liter.

Tymczasem koronawirus nie śpi. Czwarta fala w drodze, wariant Delta w natarciu, zbliża się kolejny lockdown. W Hiszpanii odnotowano drastyczny skok zakażeń. Zarejestrowano 21 879 nowych przypadków koronawirusa. W Anglii wygląda to jeszcze gorzej, tam odnotowano przypadków ponad 36 000. Polacy nie mają złudzeń. O ile w krajach zachodu zamykano przedsiębiorstwa na maksymalnie kilka tygodni, o tyle nasz rząd będzie je znowu mordował przez kolejne, niekończące się miesiące. Cieszmy się wakacjami póki możemy, tym razem grupą ryzyka mogą okazać się młodzi. Jak wspomniano na początku, alfabet grecki jest dosyć długi i prezentuje się następująco:

Α α Β β Γ γ Δ δ Ε ε Ζ ζ Η η Θ θ Ι ι Κ κ Λ λ Μ μ Ν ν Ξ ξ Ο ο Π π Ρ ρ Σ σ ς Τ τ Υ υ Φ φ Χ χ Ψ ψ Ω ω

Zamieściliśmy go po to, aby pomóc naszym wspaniałym Czytelnikom prognozować przyszłość. A gdy już wariant Omega (Ω ω)  koronawirusa będzie za nami, zbiorowa apopleksja każe nam może sięgnąć po alfabet łaciński. Znamy go wszyscy ze szkolnej ławy, ale chyba mimo wszystko warto przypomnieć:

A a B b C c D d E e F f G g H h I i J j K k L l M m N n O o P p Q q R r S s T t U u V v W w X x Y y Z z

Gdy zaś wirus, zmutowawszy w lamie albo kazuarze, zostanie ochrzczony ostatnim znakiem diakrytycznym, uczeni zechcą pewnie sięgnąć po alfabet chiński. To niezwykle praktyczne rozwiązanie. Alfabet chiński bowiem długi jest i niezwykle skomplikowany, stwarza więc ogromne pole do popisu dla metamorfoz następnych odmian koronawirusa, który niczym Zeus objawić się może nawet pod postacią zakażonego łabędzia. Miejmy jednak nadzieję, że pod koniec naszego życia, gdy już przeżyjemy jakoś wariant 醫, a wszystkie maseczki oraz szczepionki zostaną wyprzedane, będziemy mogli wszyscy odetchnąć z ulgą. Czego z całego serca nam życzę. Apsik!

 

BE

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.