Kiedy powstaną Psie parki w gminach powiatu krakowskiego.

Psi park to wybieg dla psów z elementami agility, czyli przeszkodami umożliwiającymi zabawę i trening. Do tego teren parku dla czworonogów musi być ogrodzony, objęty monitoringiem, by we znaki nie dawali się wandale oraz wyposażony w psi pakiet i ławeczki. Obowiązkowo dużo zieleni, żeby czworonogi mogły się wybiegać, tory przeszkód, pochylnie czy płotki do zabawy. I koniecznie pitnik dla spragnionych wody zmęczonych psów. 

Psi park daje możliwość bezpiecznego wybiegania się naszym czworonogom, a znajdujące się tam elementy agility umożliwiają właścicielom pracę z psem, co wzmacnia wzajemną więź. Właściciele czworonogów na co dzień spotykają się z problemem, gdzie bezpiecznie, nie łamiąc prawa, spuścić psa ze smyczy. Psi park rozwiązuje ten problem.

Właściciele psów i ich pupile dzięki psiemu parkowi   zyskują miejsce , w którym bez problemu będą mogły spędzać czas, nikomu nie przeszkadzając. Jak na razie, w powiecie  brakuje miejsc w pełni przyjaznych zwierzętom. Brak możliwości wstępu do urzędów czy brak wydzielonego miejsca, w którym można byłoby zostawić zwierzaka przed wejściem do budynków publicznych są tylko wierzchołkiem góry lodowej. Zwierzętom zabrania się także wchodzenia na place zabaw dla dzieci c, co oczywiście nieszczególnie dziwi. Nieraz przecież widzimy psy, które załatwiają swoje potrzeby w niewskazanych miejscach, np. na chodnikach czy plaży miejskiej, a ich właściciele nie sprzątają po nich. Ale – oprócz niedbałości niektórych właścicieli – możliwe, że jest także inna przyczyna tej sytuacji – w gminach powiatu krakowskie  nie ma zbyt wielu pojemników na psie odchody. Dziś zatem nie bardzo jest gdzie wyrzucić odchody. Dlatego każdy psi park wyposażony jest  w  kosze na psie odchody wraz z podajnikiem na woreczki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.