„Jakiej Polski chcemy?”

Już w piątek, 3 marca o godz. 17.00 w Ratajowie (gm. Słomniki) odbędzie się otwarte spotkanie Klubu Obywatelskiego. Na rozmowę mieszkańców gmin Słomniki i Kocmyrzów-Luborzyca zapraszają: poseł Paweł Kowal, powiatowi radni Grzegorz Małodobry i Łukasz Krupa oraz Karol Pawełko i Marek Barakoński. Spotkanie odbędzie się w Restauracji „Cichy Gaik” (Ratajów 124).

Spotkanie będzie okazją do dyskusji o obecnej sytuacji gospodarczej, w jakiej znajduje się nasz kraj – wszechobecnej drożyźnie, rekordowej inflacji i stosunku władzy do życia „statystycznego” Polaka. Nie zabraknie również szerszego, międzynarodowego spojrzenia.

– Po wizycie prezydenta USA wygląda, że Polska stoi przed takim wyborem: albo plan Bidena, albo plan Orbana. Swój plan dla świata po wojnie prezydent USA zarysował w przemówieniu przed Zamkiem Królewskim w Warszawie. Wszyscy wiedzą, że do zwycięstwa Ukrainy droga jeszcze daleka, ale wszyscy też rozumieją, że czas na rozmawianie o tym, co ma być po, już nadszedł, dokładnie tak sam o jak o tym, co będzie po II wojny światowej, rozmowy toczyły się już od 1943 roku – mówił ostatnio w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” Paweł Kowal, jeden z gości spotkania.

Kluby Obywatelskie to ogólnopolska inicjatywa wspierająca dialog międzypokoleniowy, debatę samorządowców z organizacjami pozarządowymi i ruchami miejskimi, aby wspólnie wyciągać wnioski i móc pracować nad nowymi projektami i pomysłami. Przez kilka lat w całym kraju odbyły się setki spotkań z politykami, naukowcami i społecznymi aktywistami.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.